Uprawnienia pracowników kancelarii prawnych
Prowadzenie kancelarii prawnej jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, chociaż dla osób dobrze przygotowanych nie stanowi większego problemu. Muszą one jedynie zadbać o to, aby kancelaria prawna działała z poszanowaniem wszelkich przepisów prawnych i zatrudniała odpowiednio wykształconym pracowników, aby mogła przyjmować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Wśród osób pracujących w kancelariach prawnych wyróżnia się oczywiście samych prawników, jak też sekretarki i zaplecze porządkowe.
Dzięki temu kancelaria prawna może funkcjonować dobrze pod każdym względem i posiadać jedynie zadowolonych interesantów. Ważne jest jednak to, aby wszyscy pracownicy kancelarii prawnej podejmowali się wykonywania takich prac, do których posiadają odpowiednie kompetencje.
Wykonywanie zawodu prawnika
Wykonywanie zawodu prawnika wiąże się ze sprawowaniem opieki prawnej nad osobami prywatnymi oraz nad firmami i różnego rodzaju oddziałami państwowymi. Dzięki temu wszystkie osoby, które potrzebują jakiejś pomocy prawnej mogą ją otrzymywać tak często, jak znajdują się w jakiejś trudnej sytuacji.
Wszystko to sprawia, że wykonywanie zawodu prawnika jest bardzo opłacalne, a jednocześnie może okazywać się niezwykle ciekawe i pasjonujące. Wobec tego nie brakuje osób, które lubią praktykować nauki prawne i spełniają się w udzielaniu pomocy prawnej swoim klientom. Jest to bardzo ważne dla takich osób, aby mogły otrzymywać potrzebną im pomoc i nie musiały martwić się o to, że popadną w większe problemy przez to, że nie posiadają wystarczającej wiedzy prawnej.
Podstawowym i często mylonym podziałem źródeł
Gałąź prawa stanowi podzespół norm prawnych, które ze względu na wybrane kryterium konstytuują względnie spójną całość.
Jednym z podziałów prawa jest podział na gałęzie przez uwzględnienie metody regulacji.
Podziału prawa na gałęzie można także dokonać w płaszczyźnie przedmiotu regulacji danego zespołu norm. Jako przykładowe gałęzie wedle tego kryterium wymienia się m.in.:
Prawo wywodzi się z wielu źródeł. Podstawowym i często mylonym podziałem źródeł prawa jest podział na: źródła prawa sensu stricto (z łac. fontes iuris oriundi) i źródła poznania prawa (z łac. fontes iuris cognoscendi). Pierwszy termin ? źródła prawa oznacza akty normatywne, czy też inaczej akty prawne zawierające przepisy prawa oraz tryb tworzenia takich aktów. Natomiast drugi termin ? źródła poznania prawa obejmuje wszelkie materiały służące poznaniu prawa oraz wszelkie formy przekazu o prawie (dokumenty, publikacje, nawet Internet).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik