Sprawdzamy ogrodowe sauny

ię podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z miodem lub innymi dodatkami. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłoszcze się witkami (najczęściej brzozowymi

Sprawdzamy ogrodowe sauny sauna beczka producent

Najczęściej mieści się w drewnianym domku

Najczęściej mieści się w drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem. Nagrzewa się na nim kamienie.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z miodem lub innymi dodatkami. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłoszcze się witkami (najczęściej brzozowymi, pokrzywowymi lub jałowcowymi). W bani przebywa się do czasu, aż ma się już ochotę wyjść. Po wyjściu ciało powinno zostać schłodzone zimną wodą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)


Nowoczesne rozwiązania techniczne w saunach

Chociaż zwykle sauna jest kojarzona z drewnianym pomieszczeniem wyposażonym tylko w miejsce do siedzenia oraz pełnym specyficznego powietrza, którym użytkownik takiej sauny może się inhalować, to jednak postęp w tej dziedzinie sprawia, że coraz rzadziej taki rodzaj sauny jest wykorzystywany. Istnieją możliwości stworzenia nie tylko sauny fińskiej lub sauny parowej ale także sauny wyposażonej w promieniowanie podczerwone. Opinie na temat tego ostatniego, bardzo nowoczesnego rozwiązania są podzielone, ale wiele osób uważa, że przebywanie w takiej saunie może pomóc na przykład przy dolegliwościach bólowych.


Termy ? w starożytnym Rzymie łaźnie

Termy ? w starożytnym Rzymie łaźnie publiczne, kompleks obiektów ulokowanych na rozległym terenie, dostępnych dla wszystkich o określonych godzinach. Wejście do nich było bezpłatne.

Głównymi, funkcjonalnymi częściami term były:

Najstarsze termy z II w. p.n.e., zostały odkopane w Pompejach. Budowanie ich rozpowszechniło się w I w. p.n.e. W tym okresie przeobraziły się w ogromne kompleksy. Do najsłynniejszych należały termy zbudowane przez cesarzy: Tytusa, Domicjana, Karakallę, Dioklecjana, Konstantyna. Budowane były nie tylko w Rzymie ale na terenie całego imperium np. w Patarze z I w., Paryżu i Hierapolis (Pamukkale) z przełomu II i III w., Trewirze z IV w., Aleksandrii
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termy