Ryzyko wykonywania zawodu elektryka
Zawód elektryka jest bardzo często zaliczany do profesji, w których niezwykle powszechne spotykane są uszczerbki na zdrowiu. Jest to związane przede wszystkim z tym, że podczas pracy z prądem nawet najmniejszy błąd może spowodować groźne spięcie, które będzie niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Zazwyczaj powstała awaria sieci elektrycznej jest nieoczekiwana i elektryk poszukując rozwiązania powstałego problemu porusza się jakby po omacku. W związku z tym o taki błąd bardzo łatwo i można powiedzieć, że żadna wiedza teoretyczna nie jest w stanie przygotować pracownika do perfekcyjnego wykonywania tego zawodu, gdyż niektórych zdarzeń losowych nie da się przewidzieć.
Czym skutkuje awaria związana z elektrycznością w samochodzie?
Bardzo często możemy spotkać się z warsztatami samochodowymi, które oferują usługi elektryczne. Należą one do tak samo często wybieranych usług, jak usługi w zakresie lakiernictwa czy mechaniki. Jak wiadomo, poważna awaria związana z elektrycznością w samochodzie może doprowadzić do znacznej usterki i uniemożliwić sprawne funkcjonowanie auta. Dlatego też wiele osób korzysta z usług elektryków zatrudnionych w warsztatach samochodowych. Można powiedzieć, że elektryka jako specjalność osoby pracującej w warsztacie samochodowym jest bardzo potrzebna, ponieważ im nowsze auto, tym więcej jest w nim rozwiązań z zakresu elektryki i elektroniki i potrzebny jest konkretny specjalista, aby skutecznie usunąć usterkę.
Przez grzejnik przepływa gorąca woda lub
Obecnie najczęściej stosowane są grzejniki płytowe zbudowane ze zgrzewanych płyt stalowych. W nowych instalacjach centralnego ogrzewania praktycznie nie są już stosowane grzejniki żebrowe, mimo że w niektórych rozwiązaniach modułowość konstrukcji pozwala na dodanie większej liczby żeber, a dzięki temu prostą zmianę mocy grzejnika. Przez grzejnik przepływa gorąca woda lub para, która zazwyczaj nie pochodzi bezpośrednio z elektrociepłowni. Woda zasilająca centralne ogrzewanie ogrzewana jest w wymienniku ciepła przez wodę z sieci ciepłowniczej, lub w kotle, a następnie płynie do odbiorników ciepła jakimi są grzejniki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik