Często stosowane metody nawadniania ogrodów

o domu. Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Jednak dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota ładnie wtopią się w neutralną, nowoczesną

Często stosowane metody nawadniania ogrodów systemy nawadniania

O ogrodach - aranżacja

Istnieje dosyć dużo stylów aranżacji ogrodów. Ciężko stwierdzić, jaki jest obecnie w modzie - bardzo dużo zależy również od tego, jaki jest styl naszego domu. Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Jednak dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota ładnie wtopią się w neutralną, nowoczesną bryłę domu. Z innej strony patrząc.

Aranżowanie przestrzeni jest bardzo fascynującym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jeśli nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród łączył w sobie walory estetyczne i użytkowe - przecież nikt z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, by traktować ogrodnictwo jako hobby. Dobrze jest jeśli wiemy przynajmniej w zarysie czego chcemy. Jednak realizacją może się zająć kompetentny projektant. W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Temat jest całkiem ciekawy. Inwestując w nasz ogród, w zasadzie dbamy o swój komfort - dobrze zaaranżowany będzie wspaniałym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale również wśród przyjaciół przy zorganizowanym przez nas garden party. Piękny ogród to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej. Oczywiście, jeśli nie posiadamy dużej działki, trudniej będzie nam wszystko dobrze zaaranżować. Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.


Ciężko o natychmiastowy efekt

Jeśli nie mamy zbyt wygórowanych oczekiwań, wystarczy nam ładny trawnik, kilka sosenek i skalniak. Gdy marzy nam się posiadanie naprawdę intrygującej przestrzeni, dobrze byłoby bardziej się zaangażować.

Możliwości jest sporo. Można się inspirować ogrodami japońskimi, albo urządzonymi w stylu angielskim. Nie nastawiajmy się jednak na szybki efekt. Trzeba pamiętać o tym, że tworzymy żywą kompozycję, która będzie się rozrastać i zmieniać. Dobrze byłoby mieć wizję skończonej całości, by wiedzieć do czego dążyć wprowadzając zmiany.


Bonsai- geneza

Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz mówiący o bonsai pochodzi z połowy XIV w., jednak najwcześniejsze rysunki pochodzą ze skryptów z 1309 roku.

W przeszłości sztuką tą zajmowali się ludzie wysoko urodzeni ? arystokraci, osoby duchowne. Od XVII w. zajęli się nią zwykli ludzie.

Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do uprawy wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki, jałowce. Najmniej natomiast ceni się krótko żyjące gatunki roślin, jak np. topola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai