Meble w internetowej encyklopedii
Mebel ? sprzęt użytkowy przeznaczony do wyposażenia wnętrz mieszkalnych i publicznych. W odróżnieniu od stałych elementów wyposażenia wnętrz (schody, boazeria) meble są ruchomościami. Oprócz cech użytkowych meble posiadają też walory dekoracyjne, reprezentacyjne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble
Przygotowywanie mebli dębowych
Produkcją mebli dębowych znają się oczywiście osoby dobrze znające się na samych meblach dębowych oraz na sposobach ich produkcji. Dzięki temu łatwiej jest im wykonywać meble dębowe i pozwalać na dopuszczanie do sprzedaży jedynie dobrej jakości mebli dębowych. Jest to bardzo ważne, aby meble dębowe trafiające do sprzedaży posiadały dobrą jakość, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie można zbyt długo cieszyć się wszystkimi właściwościami przez nie posiadanymi. Wobec tego zwykle do sprzedaży wypuszczane są jedynie najwyższej jakości meble dębowe, które zostały bardzo dobrze przygotowane i zakonserwowane w taki sposób żeby nie zaczęły zbyt szybko niszczeć. Tylko dzięki temu ich sprzedaż nie będzie spadała.
Z powodu łatwości pozyskiwania stosunkowo niewielkich
Drewno ? surowiec drzewny otrzymywany ze ściętych drzew i formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty. Zajmuje przestrzeń pomiędzy rdzeniem a warstwą łyka i kory. Pod względem technicznym drewno jest naturalnym materiałem kompozytowym o osnowie polimerowej wzmacniany ciągłymi włóknami polimerowymi, którymi są podłużne komórki zorientowane jednoosiowo. Z powodu łatwości pozyskiwania, stosunkowo niewielkich wymagań technologicznych podczas obróbki oraz z uwagi na inne zalety drewno stanowi powszechnie wykorzystywaną grupę materiałów konstrukcyjnych w technice; może być stosowane w postaci drewna litego lub w formie przetworzonej w postaci tzw. tworzyw drewnopochodnych. Drewno, w postaci ścieru, stanowi podstawowy składnik papieru. Może być również wykorzystywane jako paliwo do celów przemysłowych, technicznych, gospodarczych. Na świecie występuje od 30 000 do 40 000 gatunków roślin drzewiastych, z których około 4000 ma potencjalne lub rzeczywiste znaczenie użytkowe. W literaturze technicznej i naukowej dość dobrze opisano właściwości techniczne około 1500 gatunków, spośród których mniej więcej 500 jest przedmiotem światowego handlu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)